domu
Právě je 28 Ún 2017, 01:55

Všechny časy jsou v UTC+01:00

Pravidla fóra

Do této sekce můžete psát návrhy, nápady, které si myslíte, že by byly pro nás přinosem.
Pro poslání vašeho návrhu použijte tlačítko newtopic uvnitř této sekce.

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nová pozice - Eventer
PříspěvekOdeslal: 10 Led 2017, 18:46 

Zdravím, na serveru hraji už nějakou tu dobu a napadlo mě, že by serveru prospělo nějaké postrčení co se aktivity hráčů týče.
Moc lidí osamocený nebo MP Survival nebaví, ale třeba by je bavil, kdyby se pořádaly eventy, které by umožňovali získat težko získatelné předměty v surivalu, nejednalo by se o dia a podobné prkotiny, spíše třeba slimeball nebo sponge. Tyto eventy by byly takovým tím vytržením z nudného kopání a ačkoliv modové někdy eventy uspořádájí není v tom ta soutěživost těch lidí.

MŮJ NÁVRH

- Nový post Eventer, který by nedával uživatelům nic jiného než /fly a možnost neomezenosti bloků (creative není potřeba, jen to zařídit)
- Eventer by nesměl nikomu na serveru nijak pomáhat (givovat věci a podobné) pod hrozbou permanentního banu, který by se nedal vykoupit pomocí unbanu v shopu
- Eventer by měl autoritu oproti normálním hráčům, kteří by ho měli s úctou poslouchat (stejně jako moda), ačkoliv by pořád patřil pod moderátory a adminy, které by musel poslouchat zase on
- Eventer by měl pořádat event vždy o hrací hodiny od 16:00 do 20:00 kdy bude na serveru, alespoň 15 lidí, kteří by se eventu mohli účastnit

Podle mého názoru by měli být na serveru maximálně 2-3 Eventeři (mezi nimi já samozřejmě), víc mi přijde pro event 2x do měsíce zbytečné, kteří by byli ochotni stavět eventy spocitem, že je půjdou po eventu zase ničit. Měli by to být již aktivní hráči hrající na serveru, alespoň měsíc a modove a admini s nimi již byli v kontaktu a ví o koho se jedná.

Dále by se měl Eventer dívat na to, že nemůže do eventu umístit věci, které nejsou možné získat v obyčejném survivalu, ale pouze ty, které se shánějí velmi těžko, popřípadě takové, o které by si řekli sami hráči na serveru ještě před eventem.

Jak jsem již zmínil nahoře, nebylo by nutné Eventerovi přiřadit přímo Creative nebo OP, stačí povolení na příkaz /give a na příkaz /fly ... což by mu mělo poskytout veškeré prostředky, které potřebuje na stavbu eventu.

CO BYCH OČEKÁVAL

Vstřícné jednání ze strany Vedení a napsat zde svůj názor na tuto věc.
V případě přijetí na projednání návrhu, stručně popsat jak byste si Nový Post představovali vy, doplnit případné mezery v návrhu a upravit si Eventera podle svých představ.
V případě zamítnutí úvést, alespoň pár důvodů, proč byl návrh zamítnut nebo co návrhu chybí pro jeho přijetí.

PS: Byl to jen takový nápad, ale pokud by se návrh uskutečnil, podle mě (jako hráče), by nebylo od věci oživit server těmito akcemi, hráči by se měli každý měsíc na serveru (nejn na webu) na co těšit a zároveň, by to byla šance pro hráče, kteří v obyčejném survivalu moc věcí nevlastní, ale pomocí Eventu (například nějaký Adventure Quest) by si mohli vydělat a na serveru se trošku zviditelnit, co tím myslím je, že VIP mají oproti normálním hráčům dost výhodu, co takhle jim dát šanci být stejně dobří jako oni i bez VIP ?

No já si vybral Minecraft a CSKO :lol: :lol: :lol: :lol:

ObrázekObrázek

Předmět příspěvku: Re: Nová pozice - Eventer
PříspěvekOdeslal: 11 Led 2017, 20:34 

Místo/Bydliště: Taková vesnice
Jsem proti:
- Eventra představují Admini/modi
- V minulosti tu něco podobného bylo, moc to úspěšné nebylo.
- Eventra brzo omrzí nějaké kvalitní události pořádat. Jediné co, tak začne zneužívat výhod pro vlastní potřeby.

Blbec blbcem zůstává.

PříspěvekOdeslal: 12 Led 2017, 00:25 

Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
domos121 to v podstatě vystihl. Neomezenost surovin - o to se starají MODi/Admini ve formě dotace na nějaký předem daný projekt a /fly není zrovna něco co je vyloženě nutností, z toho se dá říct, že tento post je úplně zbytečný. O eventy se starají MODi/Admini, případně sami hráči když přijdou s nějakým eventem.

PříspěvekOdeslal: 12 Led 2017, 18:39 

domos121 --->

- Admini nemají v popisu "práce" obstarávat Eventy na serveru, podle mého mají dost práce se serverem jako takovým a jelikož jsem rok sám server vedl, vím že toho není opravdu málo a věř že jedna malinká chybička v nastavení v configu pluginu (Prism) dokáže na napravení zabrat i pár hodin
Modi zase obsluhují hráče na serveru a ani to někdy nestíhají (nebo nevím co dělají, ale pokaždé, když mám problém, tak něco dělají), a navíc ... Event kde jednou za 3 měsíce můžeš získat pár lapis blocků z bludiště, opravdu není zrovna zábavný Event ... PS: Neber to ve zlém, eventu jsem se účastnil, ale když tam po 4 bednách najdu jen Lapis a několik obsidiánů ani nemám chuť se účastnit dalšího ;)

- Nevím kdy v minulosti, dříve než jsi tu byl modem jsem tu kdysi hrál, ale o žádném eventerovi nevím, možná to bylo v období mezi :D

- Jestli ti výhoda /give a /fly příjdou použitelné v nějakém větším měřítku sám pro sebe, to opravdu nevím, maximálně si může nabrat věci a hrát s menším předstihem před ostatními, ale nevidím zádné jiné riziko, těchto příkazů, no a pokud by se neúčastnil stavby eventu a jeho pořádání, byla by mu jednoduše odebrána funkce, to jsem říkal již v příspěvku, že by to byli hráči, které baví stavět a tvořit a které baví pořádat takovéhle akce, pokud by ho to nebavilo, může na jeho místo nastoupit někdo jiný a on se vrátí zpátky k survivalu .... V tomto ohledu opravdu problém nevidím ....

Enterax --->

Ty jsi jeden z mála lidí, které trochu respektuji co se hraní týče, ale i tak podotýkám, že létání je pro stavbu například takového Parkour eventu docela zásadní. A neomezenost surovin ? Ta taky, jelikož pochybuji, že se bude Mod nebo Admin každých 15 minut portovat, protože jsem se rozhodl použít do eventu jiný blok .... Na to aby toto mohli dělat by jich muselo být víc aktivních. Například Arethku, Marka, Domose, Menshons a Emoska tam vídám často, ale ostatní tam nejsou ani né jednou za měsíc a podlě mě 2 modi na serveru (někdy 3) se nedokáží najednou o hráče a zároveň se starat o náročného hráče, který každých 15 minut potřebuje jiné bloky (mám rád design, a tak se mi stává i třeba 10x než se spokojím s výsledkem a pokaždé to jsou jiné bloky) .... Jak jsem psal domosovi, Admini samotní čas (podle mě) na takové ptákoviny čas nemají a modi někdy také ne, a jelikož bych se na serveru (bez hráčů, se kterýma věčně kecáme na chatu) asi unudil, rozhodl jsem se uvést tenhle návrh.... za dobu co jsem tu začal hrát tu byli jen 2 eventy a to dost malé a to tu hraji již od listopadu....

Závěr --->

Počkám si na odpověď jednoho z Adminů, nejlépe by bylo kdyby mi odpověděl Moon nebo Bajzany :D :D Díky

ObrázekObrázek

PříspěvekOdeslal: 13 Led 2017, 15:56 

Ok, přehodnocuji tedy onu odpověď, nebudu tvrdit, že post Eventer je zcela zbytečný, avšak také není nutností. Ano fly u parkour eventu je občas zapotřebí ne-li nutností, ale co se givování týče, tak to by muselo být především omezené, jinak by to bůhví jak dopadlo. Event by měl stejně jako jakýkoliv jiný projekt být už nějak naplánovaný předem, samozřejmě, že se to nedá na 100%, ale zase by nemělo docházet k razantním změnám.
Ten post o kterém domos mluvil, tak pokud si dobře vzpomínám existovali tady Buildeři, kteří se kromě věnování se svým projekům, o eventy nějakým způsobem starali a měli na to i přiřazený worldedit, který hádám byl jeden z důvodů zrušení onoho postu, protože v podstatě neustále někdo zhazoval server.

PříspěvekOdeslal: 13 Led 2017, 17:39 

Ano, je pravda, že tento post opravdu nutný není a omlouvám se, ale pročetl jsem si historii serveru a ano s tím postem jsem se spletl. Jak sám říkáš HLAVNÍM důvodem ukončení jejich postu byl hlavně World Edit, který dost laguje server, jak sem se sám několikrát přesvědčil. Zato Eventer by žádný takový prostředek neměl, měl by jen příkaz, kterým by si mohl přihodit bloky a příkaz na létání, všechna ostatní práva by byla omezena stejně jako hráčům, prakticky bych až řekl VIP s příkazem navíc + Prefix .... Mohl bych se zeptat jak si to myslel s tím givováním ? Omezenost není potřeba a jak jsem řekl nikomu než sám sobě, ty věci dávat nesmí, pod pohružkou permabanu bez možnosti vykoupení za CraftCoiny. Je to jednoduše vymyšlený systém, který jsem ochoten zkonzultovat s adminy, se kterými by jsme se shodli na opatřeních vůči tomuto problému, ale jinak jiné problémy již nevidím... Plánovánií Enentů by bylo samozřejmě hlášeno, jak přes WebChat, tak přes aktuality (napsal bych jednomu z adminů) tak i na serveru, klidně již pár dní dopředu, poté by byl již postavený Event i s vyplněnou odměnou a vším, převeden pod kontrolu samotného moda, který by ho schválil a Event by mohl začít ...

Každopádně jsem rád za aktivitu, a taky jsem rád, že upozorňujete na chyby v návrhu, přesně toto jsem očekával a doufám, že by jsme se v budoucnu mohli sejít na konečném výsledku, který by byl již doladěný a bez chyb (teda, aspoň minimálně bez chyb :D)

ObrázekObrázek

PříspěvekOdeslal: 13 Led 2017, 18:59 

Omezeností, jsem měl na mysli blokování některých ID určitých itemů, ono totiž ten fakt, že dotyčný dostane při porušení permaipban, není zárukou toho, že nevyvede nějakou blbost. Když na to přijde narážím, na onen problém který tu kdysi dávno byl, že nějaký bývalý admin pogivoval itemy hráčům a některé itemy se našly až po hodně dlouhé době. Ostatně pokud chceš víc podrobností tak to tu určitě někde na fóru najdeš. ;)

PříspěvekOdeslal: 13 Led 2017, 20:25 

V tom případě s tebou souhlasím, ale to je zase součást, která se bude probírat až po přijetí a dolaďování onoho postu, prozatím je to jen návrh a myslím, že u tebe asi neprošel, takže dohadovat se o věcech, které se nemusí ani uskutečnit je zbytečné ;) Opět říkám, čekám radši na Admina :D

ObrázekObrázek

Poslat nové téma  Odpovědět do tématu  [ 8 příspěvků ] 

Všechny časy jsou v UTC+01:00