logo
0 hráčů Online

Odložení wipu


Vložil The_Doctr_Who, 04. Března, 2018


Bohužel vám musím oznám, že plánovaný wipe se musí odložit, kvůli úpravě zákonůa o ochraně osobních údajů, který vychází z nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 ze dne 27. dubna 2016, jenž nabyde platnosti k 25. květnu 2018. Kvůli této aktualizaci se bohužel musí předělat značná část serveru. Z tohoto důvodu se wipe dočasně odkládá. Pokusíme se co nejdříve vše předělat a opravit, tak aby to bylo zcela v souladu se zákony ČR. Wipe bude nejspíše do konce tohoto měsíce ale na 100% to slíbit nemohu.


slaviok

Red no aspoň niekomu to konečne doplo (okrem mňa) :D Dúfam, že sa Admin Teamu podarí čo najskôr všetko potrebné vyriešiť aby už mohol byť wipe :)

slaviok

Lubinator mne je jasné, že o tomto sa malé deti nerozprávajú, ale ak chcete viesť debatu o zákonoch, reguláciach a iných, toto určite nieje vhodné miesto... Lepšie by ste spravili keby si píšete napríklad na FB alebo na fórum v Offtopic ;) Teraz tu je cez 20 komentov, ktoré sa netýkaju tejto aktuality... A potom sa hráči ako Strongo alebo HopeC nedozvedia odpoveď... Keby im niekto odpovie...

Red

Jsem si myslel, že tahle aktualita je k wipu.... :( Souhlasím se Slaviokem.

Lubinator666

jsem si dost dobře jistý že deti by se o techto tematech nebavily :)

slaviok

WOOOW.... Doctr pridá info o wipe a vy sa tu ako malé deti začnete hádať o reguláciach, normách a iných zbytočnostiach.... Keby namiesto toho radšej pomôžete bajzanymu aby sa to čo najviac urýchlilo by vás zabilo?? Zbytočne to tu prepĺňate úplne zbytočnými komentármi, ktoré zaujímajú maximálne 7 ľudí....

Lubinator666

tady by furt každej zavádel náký režimy, z extremu do extremu. Copak nikdo nechápete že ono by stačilo upravit pár vecí a byl by současný režim naprosto vynikající? asi ne, no co se dá delat.

Lubinator666

ano zavedeme nacismus a budeme zabíjet homosexualy jen proto že se tak narodily, budeme zabíjet jiný rasy než jsme my, protože si přeci nezaslouží žít včetne žen a detí. Jak tohle muže nekdo napsat. wtf...

nikdo7

Bade ale Lubi má pravdu to že důchodci neumíraj na ulici může Topolánek, protože zvedl daně a to procento co zvedl začal dávat důchodcům na vyšší důchody. To že se to teď snižuje může Babiš, protože je vypatlanej a chce mít vše pro sebe, ale on si neuvědomuje jak jsou na tom důchodci. Nwm možná jsem i****t ale já bych zavedl zpátky nacismus, tam platilo nepracuješ jsi bezdomovec a nic nedostaneš. Dnešní Romové by buď odešli nebo začali pracovat, čímž by se snížili dávky a zvýšili nwm třeba důchody. Hitler třeba vyvražďoval cikány, proč? protože nechtěli pracovat. On si potrpěl na tom aby všichni pracovali.

Lubinator666

přívetivý podmínky k podnikatelum a bez přehnanejch kontrol a omezení který nic neřeší a akorát veic jen komplikují.

Lubinator666

bade nebudu se s tebou o tom dál bavit, říkáš blbosti. Socialismus nemuže a ani nebude fungovat v měřítku jako je stát. Říkáš že nebejt socíku by starý lidi skončili na ulici nebo že by stát skončil. Nepravda. Je dost malých státu kde socialismus nikdy nebyl a stále existují. Totiž ty bereš evidentně kapitalismsu jako neco strašne ne zlýho a naopak socialismus jako skvelýho . Ale neni tomu tak. Majetek nemužeš přerozdělit mezi víc lidí. Už z principu to nemuže proste fungovat. Říkáš že nechápu jak si to myslel s tema potravinama, jenže já to chápu. Spíš ty si asi nepochopil mojí větu: Regulace jsou třeba ale ne v takové míře. Jak rizí kapitalismsu jak naopak socialismus je extrém a jak náš historie poučila z extrému nikdy nevzejde nic dobrýho. Pokud chceš stát kterej bude přívetivej vuči podnikatelum a čili bude mít funkční a skvetající ekonomiku ale zároven nebude s bežnejma občanama vy... vy víte co :), tak chceš mít regulace ale ne zas takový a chceš mít přívetivý...

HopeC

Zdravím nějaké novinky ohledně WIPU? Třeba procentuálně nebo tak něco, odhad? Platí ten konec měsíce? Jsem chtěl trochu začít, ale server zeje prázdnotou a snažit se, když by to pak padlo celé do černé díry nechci.

Badmaniak

A Lubi, stále si to s těmi potravinami nepochopil. Kdyby nebylo nařízení a regulací, tak bys nepoznal co v té šunce je. Bys tam klidně mohl mít karcinogenní srajdy, jen aby to dýl vydrželo, případně rozmašírovaný cokoliv a jen vybělený do krásný barvičky. A cenu? No tak ti to plácnu za 30 místo 10 a čus. A nepoznáš, že je to větší aušus jak ta šunka vedle za 20. :D Trochu mi to připomíná ten skeč s Izerem (Vegetariánská masna). A přesně takhle by to dopadlo. Každej by napsal, jak je to košer, namastil si ceny pěkně vysoko a lidi by to jak blázni kupovali, protože by nikde nebyla cedulka, že to nesplňuje normu na "šunku".

Badmaniak

Tak o mě se to tu dávno ví, že jsem socialista. :D Bez socialismu bychom skončili v propadlišti dějin. To už věděl Orwell - Farma zvířat nebo 1984 - knihy mylně pokládané za kritiku komunismu, ale právě naopak kritizovaly kapitalismus schovávající se za nálepku socialismu či komunismu. :) No prostě bez nějakého státního dohledu a socialismu to nemůže fungovat. Stát není firma, jak to vidí Trump nebo Babiš. Nebýt socialismu, tak by naši starší a nemohoucí spoluobčané zemřeli na ulici, nemohli bychom mít tolik dětí, abychom udrželi stejnou populaci a nakonec bychom zůstali u vykořisťovatelského oligarchismu - Orwell by řekl fašismu. Prostě s globalizací a urbanizací pomalu padl feudalismus, ale rizbitím sociálních celků a zmenšení rodin a tedy rozbití takového toho "místního komunismu" - komuny - je potřeba socialismu. I kdyby v kapitalistické zemi. S tím, že ale by měly být nějaké sektory ovládané státem. Minimálně ty pro přežití podstatné. Voda, elektřina, dráhy, pošta, bydlení...

Lubinator666

Ano pokud nakupuješ šunku za 10kč 10 deka je jasný že to zrovna kvalitka nebude. ale to by to chteli trochu přemejšlet u toho než neco nakoupíš :). Ale víš co? máš pravdu. Vše po revoluci je špatný, ten prohnilý kapitalismus vše jen zničil. Vratme se k minulému zlatému režimu! At nám ten náš zlatý socík roste! Čest práci soudruzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Foral

Regulace a normy jsou vždy neefektivní, otravné, drahé a nepříjemné ale zároveň jsou nutné. Je třeba to vybalancovat, a ne mít vyloženě anarchokapitalismus nebo socialismus. Všeho s mírou, každý extrém je špatný :)

D4rkfall47

Badmaniak: Další socialistický soudruh? :-) Hehe. Jako jo, v USA, ač to je jedna z "nejvyspělejších" zemí, tak každej nad 18 tam snad může držet zbraň, vysoká kriminalita, rasismus atd. Registrace od určitého věku je určitě fajn, ale lidi to mohou samozřejmě obejít. Ale když už by byla, dal bych raději od 10 nebo od 12 let, než od 13 :)

Badmaniak

A k těm číslům jsem to myslel tak, že nebýt ochrany údajů, tak tvoje udaje jsou volně na netu. A ta čísla mají být soukromá, například když je vložíš někam do formuláře, když žádáš o práci. Jenže když je to nadnárodní společnost, nebo společnost se sídlem kdovíkde, tak si můžeš bejt jistej, že se dostane na nějakej seznam. Je snad na netu málo afér, že Facebook prodává informace uživatelů? Věř mi, že veřejně svoje číslo nikde nedávám a pokud ano, mám ho tam jako skryté. A přesto je na několika seznamech společností zabývající se obchodem přes telefon. Stejně tak email, atd. Takovýho spamu, že jsme musel změnit po letech oficiální adresu, kterou už nedávám skoro nikde. A přesto dostávám spam. Možná nějaký obchod je posílá dál... Takže osobně jsem rád za každou regulaci EU a nechci dopadnout jak "svobodné" USA a podobně.

Badmaniak

Lubi řeknu ti to takhle. Za socíku byly jasně dané normy na cokoliv, co jsi jedl. Byly závazné pro dva státy a šmitec. Špekáček byl špekáček a pochoutkovej salát byl pochoutkovej salát. Po té slavné revoluci, než jsme závazně přijali regulace a normy EU, tak jsi vážně nevěděl co jíš. Špekáček byl klidně samá strouhanka a ani to nemuselo být nikde napsané. Dneska jsem byl v obchodě a když jsem kupoval džus, věděl jsem, že je to džus a není to 50% voda, protože tam musí být napsáno nektar. Když si kupuju špekáček, vim, že má tolik a tolik procent masa, jinak se tak nesmí jmenovat. A nakonec ve výsledku si kdykoliv díky vyhláškám EU mohu u pultu vyžádat složení jakéhokoliv výrobku, který musí mít za pultem. Zároveň je na každém baleném produktu složení. A nakonec i to Vodňanské kuře vim, že díky regulacím musí něco splňovat a když kupuju vejce, vim podle čísla, jak byly chovány.

Strongo

Mohl bych si tedy ještě nechat zálohovat budovu?

Strongo

Lubinator666

Yt má registraci od 13 už pár let a stejne je prumernýmu divákovi na yt 11+- :D nic to stejne neřeší.

Lubinator666

Yt má registraci od 13 už pár let a stejne je prumernýmu divákovi na yt 11+- :D nic to stejne neřeší.

rohll

Krádeže peněz přez internet nabývá, vyskytuje se více dětského porna, a častá krádež i samotné identity. Zákaz registrace mladších 13 let je jedině dobře ;) pro nás to znamená i méně kidů co se neumí chovat v chatu :)) Nebo se řeší ještě jiná vyhláška? O.o

Lubinator666

Jeez bade, samozřejme že určitá forma regulace je třeba, ale ne ža tak velká jako eu delá. ...tak bys možná ani nevedel co jíš... rly? a ty to snad ted víš? dáš si chutný vodnanský kuřátko a kosteleckej buřtík od pana Bábi a stejne nevíš z čeho to sehnali. Číslo seženeš pokud víš jak na to snadno. Ehm ehm FB, google učet emaily apod. je toho hodne. Jako seriozne když si chceš zjistit nečí číslo tak ho proste zjistíš bez vetších komplikací.

Badmaniak

Nebejt drtivé většiny zákonů z EU, tak by si v naší "krásné kapitalistické" zemi každý dělal co chtěl a dopadnem jak v USA. I přes všechny tyhle zákony z EU si stejně dokáží někteří najít cestu jak to obejít. Nebejt zákonů a regulací EU, tak bys možná ani nevěděl, co jíš. ;) A co se týká ochrany osobních údajů, tak i přes všechny zákony ti stejně dokáží volat úplně czí lidé s reklamou na holicí strojky a nedomákneš se, kde to číslo vzali. Teď si představ, že bys tohle všechno neměl regulovaný. :)

Lubinator666

Re: Joe Ale jo vim, je i účel toho naprosto jasný. Myslel jsem to obecně že eu vydává stupidní zákony co nic neřeší nebylo to přímo mířeno na tenhle konkretní případ

Joe

Lube, z tvého komentáře mám pocit, že nevíš, o čem mluvíš. Dovolím si tě odkázat na wikipedii, kde zadáš GDPR. Hodil bych sem odkaz rovnou, ale jsou v něm nepovolené znaky.

Lubinator666

Tady vidíte jak skvelá eu je. V bruselu vydávaj jeden stupidní zákon za druhym kterej stejne nic neřeší a akorát všechny otravuje :) no kdo by to nechtel!

Kostkuj.cz © 2016 - 2017, All Rights Reserved | Created by Radek Zíka